باطری سیلد اسید 12 ولتی جهت یوپی اس

باطری سیلد اسید 12 ولتی جهت یو پی اس,باطری اسیدی,باطری سیلد اسیدی

باطری سیلد اسید 12 ولتی جهت یوپی اس دانلود ساختار باطری سیلد اسیدی باطری اسیدی تشکیل شده از مواد شیمیایی، نکات الکتریکی، نگهدارنده ها و ساختار مکانیکی می باشد. باطری اسیدی از 4 بخش تشکیل شده است:

تماس با ما

۰۲۱-۶۶۳۸۱۶۳۰

۰۲۱-۶۶۳۸۱۶۳۱


چهار‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

 

باطری سیلد اسید 12 ولتی جهت یوپی اس دانلود

باطری سیلد اسیدی چیست؟

باطری هاي سیلد اسید در منابع تغذیه (UPS) کاربرد دارد، مرکز های سوئیچ و ابزار های مخابرات سرورها و شبکه های کامپیوتری، تجهیزات برقی نیروگاهی، لیفتراک، سیستم های حفاظتی و اعلام حریق روشنایی اضطراری و ایمنی، تجهیزات مهندسی پزشکی، تجهیزات اندازه گیری و آزمایشگاهی، پنل های خورشیدی (فتو ولتائیک)، نجات اضطراری آسانسور دربهای اتوماتیک دزدگیرهای اماکن، اتومبیلهای اسباب بازی جاروشارژی، چراغ اضطراری و غیره استفاده می شود.

باطری اسیدی

 

ویژگی باطری سیلد اسید:

باطری سیلد اسیدی

باطری اسید VRLA یا باطری سیلد اسید Vave-regulated که معروف به باطری سیلد اسید می باشد، که با توجه به سازمان مهندسی آن، در موضوع های مختلف بدون نیاز به تعمیرات دارند، فقط در جایی نیاز به تعمیرات دارند تمیز کردن آنها می باشد. و نوع دیگری را شامل نمی شود در باطری ها موردی که باعث خرابی آن می شود دمای بیش از اندازه آن و غبارهای موجود می باشد. باطری های سیلد اسید کاربرد برقی دارند به خصوص در مکان هایی که با قطعی برقی زیادی مواجه هستند و احتیاج به  برق DC دارند.

باطری های VRLA یا لید اسیدی، دارای دو نوع AGM و GEL هستند. در باطری GEL به الکترولیت آن ها پودر سیلیکا افزوده می شود که فرم ژل را به آن می دهد. باطری AGM نیز مخفف Absorbed glass mat می باشند که در میان پلیت های باطری، از فایبرگلاس استفاده می شود. هر دو نوع GEL و AGM مزیت خود را نسبت به یکدیگر دارند. باطری های سیلد اسید از دو پلیت سربی تشکلیل می شوند که نقش الکترودها و سولفوریک اسید را بازی می کنند و الکترولیت را تشکیل می دهند. سلول های VRLA فرمول شیمیایی یکسانی از اسید-سرب دارند.

آگهی رایگان

 

باطری سیلد اسید چیست؟

باطری سیلد اسیدی

کاربردی در پنل خورشیدی ، به علت استفاده هر روز از آن ها در درجه اول باید دارای طول عمر بالایی باشند. به طور کلی طول عمر یک باطری بر حسب تعداد سیکل شارژ و دشارژ و میزان سطح دشارژ باطری گفته میشود.

باطری سیلد اسیدی

 

موارد کاربرد باطری سیلد اسید:

 • تجهیزات الکتریکی
 • تجهیزات مخابراتی
 • تجهیزات پزشکی
 • سیستمهای خورشیدی
 • یوپی اس
 • آسانسور
 • روشنایی اضطراری
 • سیستم های حفاظتی
 • سیستم های کنترل
 • تجهیزات پرتابل

 

ساختار باطری سیلد اسیدی

باطری اسیدی تشکیل شده از مواد شیمیایی، نکات الکتریکی، نگهدارنده ها و ساختار مکانیکی می باشد.

باطری اسیدی از 4 بخش تشکیل شده است:

 1. به صفحات مثبت آند گفته می شود، در هنگام شارژ شدن الکترونها به قطب صفحات جذب می شوند. ماده ی شیمیایی تشکیل دهنده ی باطری های سرب اسیدی، اکسید سرب (PbO2) می باشد.
 2. به صفحات منفی کاتد گفته می شود، در هنگام شارژ شدن الکترونها از قطب صفحات خارج می شود. ماده ی شیمیایی تشکیل دهنده ی الکترود های منفی، سرب (Pb) می باشد.
 3. موضوع مهم این است که سرب یا اکسید باطری از نظر مکانیکی قابلیت فرم گیری مناسب ندارند و بیشتر با اضافه کردن آلیاژ های متفاوت و شبکه های نگهدارنده حالت دهی می شوند.

ویژگی ها  باطری اسیدی:

باطری های NILE با قابلیت دشارژ بالا

نگهداری و نصب راحت و پلیت های ضخیم و با دوام

بهترین منبع انرژی برای مصارف متفاوت صنعتی می باشد.

 

کاربرد باطری اسیدی:

مراکز تلفن و سوئیچ ، نیروگاه ها ، منابع تغذیه سدها ، منابع تصفیه آب و فاضلاب و معادن ، پست های فشار قوی ، سیستم های مخابراتی ، روشنایی اضطراری ، سیستم های UPS  ، سیستم های استارت دیزل ژنراتورهای صنعتی ، لوکوموتیوهای دیزل الکتریک ، لیفتراک ، استاکر برقی ، روشنایی واگن های مسافربری ، کشتی های باری و مسافری

 

 

نمای کلی از درون باطری اسیدی:

توسط الکترولیت محیط های بین دو الکترود پر می شود و امکانی برای جریان شارژ بین الکترود مثبت و منفی را به وجود می آورد، هر دو قطب در باطری های اسیدی در محلولی از اسید سولفوریک (H2­SO4) با غلظتی در حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد و آب (H2O) با غلظتی در حدود ۶۰ تا ۷۵ درصد، شناور هستند.

ترکیب آب و اسید سولفوریک باعث می‌شود که اسید سولفوریک بصورت یونیزه درآمده و به یونهای H+ و HSO4– تبدیل شود.

بخش دیگر باطری های اسیدی را جدا کننده و فاصله دهنده تشکیل می دهد وظیفه اصلی آنها جدا سازی و ایزوله کردن الکتریکی قطبهای مثبت و منفی از یکدیگر است.