باطری سیلد اسید 2 ولتی جهت نیروگاه و مخابرات

باطری سیلد اسید 2 ولتی جهت نیروگاه و مخابرات,باطری اسید دو ولتی,باطری سیلد اسید

باطری های سیلد اسید چگونه عمل می کنند؟ باطری سیلد اسید، زمانی که 2 فلز غیر هم نام (که الکترود نامیده می شود) در مایع اسید (الکترولیت) کنار هم قرار بگیرند، جریان الکتریکی را به وجود می آورند.

تماس با ما

۰۲۱-۶۶۳۸۱۶۳۰

۰۲۱-۶۶۳۸۱۶۳۱


چهار‌شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

باطری سیلد اسید 2 ولتی مخابرات

  باطری های سیلد اسید چگونه عمل می کنند؟ باطری سیلد اسید، زمانی که 2 فلز غیر هم نام (که الکترود نامیده می شود) در مایع اسید (الکترولیت) کنار هم قرار بگیرند، جریان الکتریکی را به وجود می آورند. به طوری که یون های با بار منفی به الکترود مثبت جذب می شوند و باعث واکنش یون ها با الکترون مثبت(اکسید سرب) می شوند. باطری سیلد اسید 2 ولتی  مخابرات و باعث برقراری پتانسیل الکتریکی در دو قطب مثبت و منفی باطری باطری می شود. طراحی باطری سیلد اسید باید به گونه ای باشد که باطری، به خوبی انرژی ذخیره کند. ساختار سلول در باطری سیلد اسید (Battery cell) سلول(cell)، به مجموعه ای از یک الکترود مثبت و یک الکترود منفی به همراه مایع اسید(الکترولیت) گفته می شود که این سلول ها می توانند 2 ولت برق را تولید کنند، برای این که ولتاژ بالاتری تولید شود باید مجموعه ای از این سلول ها را بهم متصل کنیم. باطری سیلد اسید 2 ولتی  مخابرات برای مثال اگر 6 تا از سلول ها را بهم متصل کنیم در نتیجه باطری با توان 12 ولت تولید می شود. سری کردن سلول ها به گونه ای است که باید الکترون منفی یک سلول به الکترون مثبت سلول دیگر وصل شود که نتیجه آن یک باطری با قطب مثبت و منفی می شود. انواع باطری های سیلد اسید: باطری های سیلد اسید دارای دو نوع می باشند، که هرکدام نسبت به دیگری برتری دارند.

باطری سیلد اسید دو ولتی

  • AGM (absorbed glass mat)
  • Gel cell

کاربردهای باطری AGM

  • برای بالا بردن ضریب اطمینان در زمان تصادفات و ارتعاشات ناشی از کم شدن نشت اسید در موتور های برقی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • به علت وزن بسیار کم و داشتن اطمینان از عملکرد خوب، کاربرد زیادی در حمل و نقل و ماشین آلات مجهز به قطعه های سنگین دارد.

یکی از انواع باطری های سیلد اسید VRLA، باطری سیلد اسید می باشد. باطری سیلد اسید به گونه ای طراحی شده است که قابل استفاده در کارهای مختلف است و همچنین نیاز به تعمیر ندارند. تنها موردی که در باطری های سیلد اسید باید به آن توجه کرد این است که باید آنها را تمیز نگه داشت زیرا اینگونه باطری ها به گرد و غبار و دمای بالا حساس می باشند. از باطری های سیلد اسید می توان به عنوان منبع پشتیبان برق در مکان هایی که قطعی برق وجود دارد و جریان مستقیم برق (DC) نیاز است، استفاده کرد.    

باطری سیلد اسید 2 ولتی نیروگاهی و مخابراتی دانلود