باطری نیروگاه خورشیدی و بادی

باطری لیفتراک,استاکر برقی,شارژر لیفتراک

باطری نیروگاه خورشیدی توسط یک دینام خودرو و باطری ماشین و یک دستگاه مبدل برق کار می کند و ملخی که به وسیله باد حرکت می کند، با یک گیربکس مناسب، دینام خود را می چرخاند.

تماس با ما

۰۲۱-۶۶۳۸۱۶۳۰

۰۲۱-۶۶۳۸۱۶۳۱


چهار‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

باطری نیروگاه خورشیدی

باطری نیروگاه خورشیدی توسط یک دینام خودرو و باطری ماشین و یک دستگاه مبدل برق کار می کند و ملخی که به وسیله باد حرکت می کند، با یک گیربکس مناسب، دینام خود را می چرخاند. ساختمان گیربکس از فولی و تسمه ساخته شده است. اندازه پروانه یا ملخی که توسط باد می چرخد باید خیلی بزرگ تر از اندازه ملخ باشد.

زیرا هرچه ملخ یا پره در نیروگاه های بادی بزرگتر باشد، نیروی بیشتری هم در ورودی گیربکس ایجاد می کند، هرچه به سمت خروجی گیربکس پیش برویم، نیرو کاهش پیدا می کند ولی سرعت چرخش افزایش می یابد.

با استفاده از دینام با آمپرهای بالا و باطری های بزرگ و یا استفاده از چندین باطری که به یکدیگر متصل شده اند و همچنین با استفاده از اینورترها ی ترانس دار با خروجی دوهزار وات به بالا، میزان تولید برق بالاتر میرود .

 

باطری نیروگاه خورشیدی

اینورتر موجود در باطری نیروگاه خورشیدی بدون ترانس بوده و 1000 وات قدرت دارد. هزینه ی اینورتر 120 تا 150 هزار تومان می باشد. توجه کنید که سیم های اینورتر ها نباید باهم اتصال برقرار کنند زیرا باعث سوختن دستگاه می شود. اینورتر های ترانس دار بیشتر از اینورترهای بدون ترانس عمر می کنند، با این حال هزینه ی اینورتر های ترانس دار هم بسیار بیشتر از اینورتر های بدون ترانس است.

امروزه دینام های خودرو به گونه ای طراحی شده، که پس از شارژ شدن باطری، توسط مدار داخل دینام، جریان شارژ را قطع می کند. زیرا پس از شارژ شدن باطری، اگر عملیات شارژ ادامه پیدا کند باعث خرابی و کم شدن طول عمر باطری می شود.

مناطقی که در طول سال باد بوزد و همچنین آفتاب خوبی هم داشته باشد می توان با قرار دادن یک باطری نیروگاه خورشیدی، یک نیروگاه قوی ساخت. برای این کار می بایست باطری خورشیدی را به مدار قطع شارژ اتوماتیک متصل نمود تا اگر وزش باد قطع شد عملیات شارژ باطری توسط خورشید انجام شود.

باطری نیروگاه خورشیدی و بادی دانلود